2306 by Tara Keely
Print This Page
Tara Keely 2306 Wedding Dress Sample Sale – Vintage lace wedding dress, V-neckline with beaded ribbon belt at natural waist. Chapel train.
$1,900.00 Original price was: $1,900.00.$1,300.00Current price is: $1,300.00.
*Price ranges might not include tariffs or other fees, prices stated may not be final.
Tara Keely 2306 Wedding Dress Sample Sale – Vintage lace wedding dress, V-neckline with beaded ribbon belt at natural waist. Chapel train.
Tara Keely is a sister brand that has been created and produced by Lazaro’s team. Wedding Atelier is currently not carrying the line so all samples are sold AS-IS.
For sample repairs, if the designer is still using similar fabric currently, Wedding Atelier will assist in obtaining fabrics from the designer for any necessary repairs/creations at additional costs to the brides. If the designer is no longer using such fabric/materials, dresses will need to be altered with existing materials as-is.
| Designers | |
|---|---|
| Size |
| Location | 240 Madison Ave. |
|---|
| Silhouette | Fit & Flare |
|---|
| Details | Alencon Lace, Belt Detail, Cathedral Train, V Neckline |
|---|
| Look | Classic |
|---|
| Color | Ivory/Ivory |
|---|
| Bust | 36.5" |
|---|
| Waist | 27.5" |
|---|
| Hip | 38.5" |
|---|
Wedding Dresses
Wedding Accessories
Wedding Guests
Off the Rack Wedding dresses
Designers
Locations
Events
Sales
Real Brides
About
Contact
Blog
Browse by Style
Browse by Details
Select at least 2 products
to compare
