Valentina 2958 by Tara Keely
Print This Page
Tara Keely 2958 Valentina Wedding Dress Sample Sale – Off White fit and flare vintage lace wedding dress with sweetheart neckline, natural waist with satin ribbon.
$1,895.00 Original price was: $1,895.00.$1,300.00Current price is: $1,300.00.
*Price ranges might not include tariffs or other fees, prices stated may not be final.
Tara Keely 2958 Valentina Wedding Dress Sample Sale – Off White fit and flare vintage lace wedding dress with sweetheart neckline, natural waist with satin ribbon.
Tara Keely is a sister brand that has been created and produced by Lazaro’s team. Wedding Atelier is currently not carrying the line so all samples are sold AS-IS.
For sample repairs, if the designer is still using similar fabric currently, Wedding Atelier will assist in obtaining fabrics from the designer for any necessary repairs/creations at additional costs to the brides. If the designer is no longer using such fabric/materials, dresses will need to be altered with existing materials as-is.
| Designers | |
|---|---|
| Size |
| Location | 240 Madison Ave. |
|---|
| Silhouette | Mermaid |
|---|
| Details | sweetheart neckline, lace. |
|---|
| Look | Classic |
|---|
| Color | Off White |
|---|
| Bust | 34" |
|---|
| Waist | 25" |
|---|
| Hip | 36" |
|---|
Wedding Dresses
Wedding Accessories
Wedding Guests
Off the Rack Wedding dresses
Designers
Locations
Events
Sales
Real Brides
About
Contact
Blog
Browse by Style
Browse by Details
Select at least 2 products
to compare
